Menü Kapat

DOLGU ENJEKSİYONU NEDİR?

Cerrahi olmayan basit bir işlemle cilt gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudak çevresi ve yüzdeki çizgi ve kırışıklıkları giderir. Özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgilerin yok edilmesi ve dudak estetiğinde memnun edici sonuçlar alınmaktadır. Yüzün orta ve alt kısmındaki kırışıklıkların bilinen en etkili ve pratik tedavisidir.

KIRIŞIKLIK NASIL OLUŞMAKTADIR?

Cilt altındaki mimik kaslarının sürekli çalışması, güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkileri, yerçekimi ve sigara cilt yüzeyindeki kırışıklıkların nedenidir. Cildin hyaluronik asit üretimi azalır ve sonuç olarak cilt elastikiyetini ve canlılığını kaybeder. Güneş, yaş, cinsiyet, cilt ve kas yapısı ile mimik kullanma sıklığı kırışıklık seviyesinde en önemli belirleyicilerdir.

UYGULAMA NASIL YAPILMAKTADIR?

Zamanla yerçekimine, fazla güneş ışınına maruz kalan ve nem kaybına uğrayan kollajen ve elastin liflerindeki bozulma ve çökmelerin giderilmesi amacıyla cilt altına dolgu maddeleri enjekte edilir. İnsan vücudunda zaten bulunan bir madde olduğundan kolaylıkla kabul edilir. Hyaluranik asitin yer kaplayıcı etkisi çöküntüyü yükselterek kırışıklığı ortadan kaldırır ve cildi besler.

ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAMAKTA VE NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

Uygulamadan hemen sonra etki gösterir. Kullanılan dolgu maddesinin (hyaluronik asitin) etkisi 6 ay ile 1 yıldır. Son teknoloji ürünleriyle bu süre 1,5 yıla uzamıştır. Uygulama ortalama 15- 20 dakika sürmektedir. Uygulama bölgesinde geçici hafif kızarıklıklar oluşabilir. Birkaç saat ile bir iki gün içinde kaybolmaktadır. Uygulamanın hemen ardından günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

Genellikle 6 ila 12 ayda tekrarlamak gerekir. Bu durum kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterebilir.