Menü Kapat

ÖRÜMCEK AĞI TEDAVİSİYLE CİLT GENÇLEŞTİRME
Son yıllarda örümcek ağı tedavisi, ameliyat ipleriyle estetik, lift needle gibi isimlerle anılan ve biz hekimlerin sıkça uyguladığı bu yöntemin en önemli kazanımı ilerleyen yaşlarda cildimizin yer çekimine karşı direncini arttırmasıdır. Cilt altına yerleştirilen ve 3-6 ay içinde hidrolizle eriyip yok olan PDO serbest ipleri, kendi etrafında genç kolagenlerden bir tüp oluşturuyor ve bu tüp, ip yok olsada zamanla kontrakte oluyor. Birbirine paralel yada kafes tekniğiyle yerleştirilen PDO ipleri bir binanın kolon ve kirişleri gibi cilt altı bağ dokusunu birarada tutuyor. Kazanımı 2 yıl sürüyor.
Özellikle iç bacak ve kol sarkması gibi ameliyatla düzeltilmesi estetik görüntü sorunu yaşatan bölgelerde ve yanaklarda, sarkmaya bağlı göz altındaki çift yanak görüntüsünün önlenmesinde etkili bir yöntem
Lift Needle, uzun zamandır ameliyatlarda uzman doktorlarımızın iç dikişlerde kullandıkları eriyebilir biosentetik iplerden yaratılmıştır. cilde uygulandıktan sonra 3-6 ay gibi bir zamanda eriyip yok olur. Zaman içinde yarattığı etkileri ise 2 yıl sürer.
Sarkmış cilt bölgelerine uygulanan örümcek ağı tedavisi, ciltte yeni kolajen üretimini arttırır. Aynı zamanda mikrodolaşımı tetikleyerek cildin kanlanmasını ve beslenmesine katkı sağlar. En önemlisi de orta deri tabakasındaki tamir mekanizmalarını destekleyerek cildin yenilenme hızını arttırır.
En çok merak edilen bu serbest iplerin cilt altından hissedilip hissedilmediği. Saç teli kadar ince eriyebilir (PDO) polydioxanone’dan üretilen bu serbest ipleri dokunarak hissetmek mümkün değil.